سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خداوند ـ تبارک و تعالی ـ، شخصی را دوست دارد که در میان جمعیّت، بی آن که هرزه درایی کند و ناسزایی گوید، شوخ باشد، با تفکّرش تنها شود، با عبرت ها خلوت گزیند، و با نماز، شب زنده داری کند . [امام باقر علیه السلام]
 
چهارشنبه 93 اردیبهشت 10 , ساعت 12:18 صبح

به نام آفریدگار مهر

آقا اجازه!

السلام علیک یا سیدی یا صاحب الزمان و رحمه الله و برکاته

آقای خوبم با اجازه تان می خواهم هرازگاهی دست به قلم شوم و بروم سراغ یکی از مسئولین دولتی!

کاش خودتان ظاهر بودید و زیر سایه دقت نظرتان مسئولین پاسخگوی رفتارشان بودند.

و اما بعد...

آقای روحانی! امروز93/2/9 در نمایشگاه کتاب سخنرانی کردید.

برخی حرف های تان قابل تحمل بود، اما برخی دیگر بدجور سوال در مغز مبارک مان ایجاد کرد!

مثلا از کتاب و احترام نویسنده و ناشر و خلق اثر صحبت کردید و فرمودید:

«اگر خلق اثر بدون دغدغه امکان پذیر بود آن همه بر امنیت وآزادی تاکید نمی‌کردم. بگذاریم آنچه در دل وجود دارد و در اندیشه وجود دارد، بر روی صفحه کاغذ خودنمایی کند.»

اما کاش منظورتان را دقیق تر بیان می کردید. یعنی مشخص می کردید چه کسانی اجازه دارند آنچه در دل و اندیشه دارند بر روی کاغذ بیاورند.

البته حق دارید! شاید منظورتان را گفته اید و ما متوجه نشده ایم. 

مثلا منظورتان این بوده که همه حرف هایشان را بزنند تا ببینید چه کسی با کارهای اشتباه شما سر سازگاری ندارد تا یک وقت خدای ناکرده اثرش را توقیف کنید!

یاد هفته نامه 9 دی بخیر!!!

در ابتدای کلام تان فرمودید:

«آن حبل متینی که ما را به همه اعصار و دوران‌ها و به همه کشورها و مناطق جهان متصل می‌کند، کتاب است. کتاب است که ما را با دیار دور و نزدیک، با اقوام و قبایل و بالاتر با فکر و فرهنگ و زبان و راه و روش آنها آشنا می‌سازد. پس کتاب حلقه اتصال همه انسان‌هاست و همه را به هم متصل می‌سازد.»

ظاهرا این وسط یک اشتباه کوچک شده!

حبل متین؟؟؟!!!

پیشنهاد می کنم کمی در مورد تعبیر حبل متین و جایگاهش و مصداقش مطالعه کنید!

جانم به فدای کلام الهی و اهل بیت علیهم السلام و نایب بر حق شان.

اصلا گیریم حبل متین کتاب باشد، هر کتابی؟!

آه...

در ادامه کلامتان فرمودید:

«حق همه گروه هاست، چه اقلیت چه اکثریت. اما آنچه پسندیده نیست آنکه با پول مردم و با بیت المال مردم از دولتی که منتخب مردم هست و با رای اکثریت مردم شروع به کار کرده است کسی بخواهد به جای نقد تخریب را پیشه گیرد.»

بیت المال؟! نقد؟! تخریب؟!

در بیت المال در مطلب قبلی گفتنی ها را عرض کردم. اما چطور شده که هر کس از شما نقد می کند متهم می شود به مخرب! ولی وقتی شما در اوایل شروع دولت تان مصاحبه کردید و نمی دانم یک ساعت شد یا یک ساعت و نیم؟ ولی به یاد دارم که 35 دقیقه اش را مستقیم از دولت آقای احمدی نژاد ایراد گرفتید و باقی وقت را غیر مستقیم!

این تخریب نبود؟!

اطاله کلام نمی کنم. فقط یکی دیگر از بیانات تان را عرض می کنم و والسلام!

فرمودید:

«همه ما از جمله دولتمردان و همه دولت ها نیازمند به ارشاد صاحبان فرهنگ هستیم. صاحبان فرهنگ ما نیاز به ارشاد و گشت ارشاد ندارند، آنها باید بگذرند و عبور کنند و تماشا کنند و چون صاحب اندیشه و فکر و فرهنگ هستند و دیگران را ارشاد کنند و راه را نشان همه دهند که آنها نیز احترام جامعه و فرهنگ جامعه و دین را خود به خوبی حفظ خواهند کرد.»

اگر منظورتان از صاحبان فرهنگ اهل بیت علیهم السلام -که صراط مستقیم هستند- و پیروان راستین ایشان هستند درست فرمودید. اما اگر غیر این بوده که خدا آخر و عاقبت همه مان را ختم به خیر کند!

و السلام علی من اتبع الهدی! لیست کل یادداشت های این وبلاگ